Vader en zoon over de start en groei van CreditDevice
Delen
Play Video
Over deze podcast
Wat begint als een familiebedrijf in een achterkamertje, groeit in 25 jaar uit tot een toonaangevende speler in Credit Management Software. In deze bijzondere aflevering spreken we met twee generaties CreditDevice: oprichter Hans Geluk en zijn zoon Robbert Geluk, die het bedrijf als CEO voortzet.
Hans neemt ons mee naar de wereld van creditmanagement vóór de eeuwwisseling, een tijd van papieren rapporten en informatiebureaus zonder echte visie op het vak. Vanuit zijn ervaring bij Dun & Bradstreet en Graydon ontstond de overtuiging dat het anders kon. In 2001 zette hij die stap, met weinig meer dan een idee, een zakenpartner en de hulp van zijn familie.
Robbert vertelt hoe CreditDevice zich na de financiële crisis van 2008 transformeerde van een outsource dienstverlener naar een softwarebedrijf met een eigen datahuis, en hoe een student uit Katwijk daarin een sleutelrol speelde. Hij blikt ook vooruit op de impact van AI op creditmanagement en de manier waarop CreditDevice daar nu al op inspeelt.
Samen bespreken vader en zoon hoe gecontroleerde groei, klantgerichtheid en het vermogen om vroeg in te springen op nieuwe technologie het DNA vormen van CreditDevice. En hoe de overdracht van oprichter naar volgende generatie er in de praktijk uitziet: organisch, eerlijk en met af en toe een stevig gesprek.